Wiata Fotowoltaiczna – Carport Samochodowa

Wiata Fotowoltaiczna - Carport Samochodowa

Zainteresowanie fotowoltaiką w Polsce nie maleje. Wciąż rośnie liczba instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju, z których korzystają zarówno osoby prywatne, jak i gospodarstwa. Niestety, ze względu na specyfikację regionu, w którym mieszkamy, a także fakt, że nie zawsze mamy do czynienia z nowoczesnym budownictwem, nieraz nie ma możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu naszego domu. Aby wyjść naprzeciw potrzebom Klientów, którzy nie mają takiej możliwości, nasza firma rozszerzyła swoją ofertę o solarne wiaty samochodowe.

Carport fotowoltaiczny – co to?

Carporty to nic innego, jak panele fotowoltaiczne zamontowane na nowoczesnej wiacie samochodowej, które umożliwiają stworzenie ekologicznej przestrzeni parkingowej tuż obok naszego domu. Jest szczególnie polecana dla właścicieli samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, gdyż umożliwia ładowanie pojazdów energią wytworzoną przez wiatę fotowoltaiczną.

Jest to rozwiązanie, które umożliwia montaż paneli fotowoltaicznych tam, gdzie nie pozwala na to np. nachylenie dachu lub zacienienie działki. Carporty dają nowa przestrzeń na montaż fotowoltaiki na terenie naszego gospodarstwa.

Kto powinien zdecydować się na carporty?

Panele fotowoltaiczne na wiacie to rozwiązanie, które pozwala wykorzystać dodatkową przestrzeń na terenie naszej działki i zagospodarować ją za pomocą paneli fotowoltaicznych. Solarne wiaty samochodowe zostały zaprojektowane w ten sposób, aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Są one projektowane tak, aby spełniać wymogi danego terenu i stwarzać jak najlepsze warunki do produkcji energii fotowoltaicznej.

Na carporty powinni zdecydować się właściciele samochodów elektrycznych i hybrydowych, gdyż wiaty te pozwalają na ładowanie pojazdów energią wyprodukowana na naszym własnym podwórku.

Różne warianty carportów

W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na carporty dwu- lub jednostanowiskowe, co jest odpowiedzią na potrzeby Klientów posiadających więcej niż jeden pojazd. Warto wspomnieć, że obecność wiat samochodowych zasilanych panelami fotowoltaicznymi z pewnością podnosi wartość nieruchomości, a dodatkowo zapewnia dostęp do prądu, który może ładować pojazdy.

Mocna konstrukcja wiat fotowoltaicznych

Carporty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku fotowoltaicznego i zadowolić Klientów, którzy oczekuję nie tylko produkcji energii elektrycznej, ale także ochrony swoich pojazdów. Dlatego właśnie nasze carporty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich stalowa konstrukcja była odporna na warunki atmosferyczne, które uwzględniają śnieg, deszcz, wiatr i inne zjawiska pogodowe.

Możliwość rozbudowy wiaty fotowoltaicznej

Konstrukcja i projekt wiat fotowoltaicznych gwarantuje możliwość ich rozbudowy i stałych innowacji, które mogą prowadzić do rozbudowy stanowiska. Nie tylko możemy zdecydować się na carport jedno- lub dwustanowiskowy, ale również wykorzystać pojedyncze stanowiska do stworzenia całego parkingu.

Łatwość parkowania i manewrowania

Wiaty fotowoltaiczne zostały zaprojektowane w ten sposób, aby parkowanie i manewrowanie pojazdami w ich obrębie było łatwe i przyjemne. Samo stanowisko jest na tyle szerokie, aby bez problemu można było otworzyć drzwi lub bagażnik. Samo stanowisko jest dodatkowo zacienione, co zapobiega nagrzewaniu się pojazdu w lecie.

Możliwość ładowania pojazdów za pomocą carportu

Jeżeli jesteś posiadaczem aut elektrycznych lub hybrydowych z pewnością docenisz obecność stacji ładującej, która pzowala na ekspresowe zasilenie auta prosto z fotowoltaiki. Jeżeli jesteś posiadaczem carportu dwustanowiskowego, roczny uzysk energii fotowoltaicznej pozwoli na pokonanie samochodem około 50 tys. km.

Ekologiczne i bezpieczne rozwiązanie

Zwiększona emisja CO2 do atmosfery powoduje zmiany klimatyczne, które objawiają się gwałtownymi zjawiskami pogodowymi. Carporty są do nich doskonale przystosowane i gwarantują bezpieczeństwo. Są odporne na gwałtowny wiatr, silne opady, grad i inne. Dodatkowo produkowanie energii fotowoltaicznej jest ekologiczne.

Nowoczesny design

Poza wszelkimi aspektami technicznymi nasze wiaty fotowoltaiczne charakteryzuje nowoczesny design, który sprawi, że cała inwestycja nabiera bardziej spójnego wyglądu. Design i projekt stacji fotowoltaicznych powoduje, że są one ozdobą każdego domu.