OfertaDla domu

Fotowoltaika dla domu — to rozwiązanie, które wybiera coraz więcej rodzin pragnących w znaczący sposób zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Czy OZE dla domu faktycznie jest opłacalne i dlaczego fotowoltaika cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz firm?. 

Na jakie oszczędności można liczyć, instalując fotowoltaikę w gospodarstwie domowym?

Modern house with solar panels on the roof

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych, czyli inwestycja w panele słoneczne to w ostatnim czasie najbardziej skuteczny sposób obniżenia rachunków za zużycie energii elektrycznej. Ceny prądu nieustannie rosną, a na rok 2020 zapowiadane są nawet dwucyfrowe podwyżki opłat. Panele fotowoltaiczne w ekologiczny i bezpieczny dla środowiska sposób umożliwiają produkowanie prądu dla domu dzięki energii pozyskanej z promieni słonecznych. Zwrot poniesionych kosztów związanych z zakupem instalacji następuje już po około 6 latach. Panele fotowoltaiczne mają gwarancję producentów liczącą 25-30 lat, łatwo więc wyliczyć, że przez co najmniej ćwierć wieku, rachunki za prąd obniżone zostaną o 100 procent w skali roku.

Uzyskaj bezpłatną wycenę

Korzystając z naszego formularza łatwo uzyskasz wycenę swojej instalacji fotowoltaicznej

Gdzie można zamontowaćinstalację fotowoltaiczną?

Panele fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych najczęściej umieszczane są na dachach o naturalnym nachyleniu, pozwalającym pozyskać optymalną ilość energii słonecznej. Można je także instalować na dachach budynków mieszkalnych oraz gospodarczych bądź na terenie zielonym, który nie jest zacieniony rosnącymi w pobliżu drzewami bądź stojącymi obiektami. Warto wiedzieć, że panele fotowoltaiczne nie wymagają w większości przypadków uzyskania pozwolenia na budowę. Aktualnie obowiązujące przepisy prawa budowlanego mówią o tym, że montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 KW nie wymaga ani zgłoszenia, ani pozwolenia na budowę. Na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego w domu jednorodzinnym wystarcza natomiast instalacja o mocy ok. 5 kW.

Korzyści z fotowoltaikiCo zyskujesz dzięki fotowoltaice?

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej, do 2020 roku co najmniej 15 procent energii wytwarzanej w Polsce powinno pochodzić z odnawialnych źródeł. To konieczność związana z nadmiernym oparciem gospodarki większości krajów na paliwach kopalnych, jak węgiel i gaz, które powodują znaczne zanieczyszczenie atmosfery. W efekcie coraz więcej krajów zmaga się z problemem smogu i podwyższonym ryzykiem powstawania chorób górnych dróg oddechowych. OZE dla domu, jak fotowoltaika, pompy ciepła czy kolektory słoneczne to obecnie najskuteczniejsze sposoby na zmianę tradycyjnych paliw na alternatywne źródła energii.

Instalacje fotowoltaiczne a ekologia

Ideensammlung - Erneuerbare Energien

Koszty zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych

Business meeting of real estate broker, Business meeting working with new startup project. Idea presentation analyze plan.

Wiele osób rozważających zmianę sposobu pozyskania energii elektrycznej zastanawia się nad kosztami takiej inwestycji. Warto wiedzieć, że w ostatnich latach cena instalacji fotowoltaicznej uległa znaczącym obniżkom ze względu na zniesienie ceł antydumpingowych na produkowane w Chinach panele oraz rozwój współczesnych technologii. Możliwe jest również uzyskanie nisko oprocentowanego kredytu udzielanego przez banki na preferencyjnych warunkach.

Warto przede wszystkim myśleć o fotowoltaice jako o inwestycji na długie lata, która może być rozwiązaniem kryzysów energetycznych zapowiadanych coraz częściej przez ekspertów. Prąd, którego nie zużyjemy na własne potrzeby, można magazynować bądź odsprzedawać do sieci publicznych, uzyskując dodatkowe korzyści z domowej elektrowni.

HISTORIA FIRMY

Od 10 lat realizujemy projekty fotowoltaiczne w Polsce i na świecie. Naszym klientom gwarantujemy bezpieczeństwo inwestycji od pierwszego kontaktu, aż po odbiór w pełni działającej instalacji. Dotrzymujemy zobowiązań i szanujemy wspólne ustalenia. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, które wybudowały instalacje o łącznej mocy ponad 230 MW – jest to moc porównywalna z elektrowniami węglowymi.