Fotowoltaika Gliwice – Panele i instalacje fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są współcześnie najskuteczniejszym sposobem na odejście od tradycyjnej gospodarki energetycznej opartej na węglu i gazie, których spalanie emituje szkodliwe zanieczyszczenia do atmosfery. Produkcja prądu elektrycznego dzięki instalacjom fotowoltaicznym odbywa się w całkowicie bezpieczny i ekologiczny sposób, a w dodatku pozwala na znaczne oszczędności na rachunkach.

Ekologia i opłacalność – bądź niezależny energetycznie w Gliwicach

Wychodząc naprzeciw konieczności zmiany w gospodarce oferowane jest dofinansowanie do fotowoltaiki, które pozwala pozyskać dodatkowe środki na ten cel. Oferta firmy WASTA Pure Energy skierowana do mieszkańców miejscowości Gliwice, to propozycja dla wszystkich osób zastanawiających się nad zmianą sposobu pozyskiwania prądu w swoim domu czy firmie. WASTA Pure Energy wspiera ich nie tylko w procesie zakupu części do instalacji fotowoltaicznej czy całym systemów, ale również jest w stanie podpowiedzieć o jakiego typu dofinansowanie do fotowoltaiki mogą oni wnioskować.

Prąd elektryczny pozyskiwany dzięki panelom fotowoltaicznym ma dokładnie takie same parametry, jak ten pochodzący z sieci energetycznych. Nadwyżki wyprodukowane prądu można magazynować u dystrybutora w systemie opustów, jako prosument i odbierać 80% z nich, w czasie kiedy produkcja prądu przez panele się zmniejsza lub jest niemożliwa. Możliwy jest także zakup magazynów energii, pozwalających całkowicie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu.

Ulga podatkowa dla inwestorów z województwa śląskiego

Koszty początkowe powstrzymują wielu inwestorów przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu pozyskiwania prądu na własne cele. Warto jednak pomyśleć przede wszystkim o instalacji fotowoltaicznej jako o inwestycji długoterminowej. Okres spłacania kosztu zakupu fotowoltaiki obejmuje przy obecnych cenach ok. 6-10 lat. Oznacza to, że przez resztę okresu żywotności paneli, który obecnie gwarantowany jest na ok. 25-30 lat, korzystamy z prądu elektrycznego niemal całkowicie za darmo.

Obniżenie kosztów zakupu i montażu instalacji solarnych jest możliwe dzięki dofinansowaniu do fotowoltaiki, które możliwe jest do zdobycia w ogólnopolskich programach, jak Mój Prąd lub Czyste Powietrze. Oferta firmy WASTA Pure Energy skierowana do inwestorów oraz klientów indywidualnych zamieszkujących takie miasta jak Gliwice to pomoc przy wyborze odpowiedniej mocy instalacji, liczby paneli czy miejsca na zamontowanie fotowoltaiki, ale również wsparcie przy poszukiwaniu odpowiednich sposobów dofinansowania tej inwestycji.

Panele fotowoltaiczne na wiele lat w Gliwicach

W firmie WASTA Pure Energy od początku działania na bieżąco monitorujemy rozwiązania korzystne dla naszych klientów. W ramach każdej współpracy z klientami indywidualnymi czy firmami, staramy się zaproponować rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb.

Naszym klientom z Gliwic oferujemy wyłącznie części do fotowoltaiki pochodzące od sprawdzonych producentów, co gwarantuje ich długą żywotność i bezawaryjne działanie. To gwarancja inwestycji na wiele lat! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i współpracy, pozwalającej nam wspólnie stworzyć lepszą przyszłość!