Fotowoltaika Gliwice – Panele i instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Gliwice - Panele i instalacje fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne są współcześnie najskuteczniejszym sposobem na odejście od tradycyjnej gospodarki energetycznej opartej na węglu i gazie, których spalanie emituje szkodliwe zanieczyszczenia do atmosfery. Produkcja prądu elektrycznego dzięki instalacjom fotowoltaicznym odbywa się w całkowicie bezpieczny i ekologiczny sposób, a w dodatku pozwala na znaczne oszczędności na rachunkach, zwłaszcza w obliczu rosnących z roku na rok cen prądu. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw konieczności zmiany w gospodarce, rządy kolejnych państw oferują dofinansowanie do fotowoltaiki, które pozwala pozyskać dodatkowe środki na ten cel. Oferta firmy WASTA Pure Energy skierowana do mieszkańców miejscowości Gliwice, to propozycja dla wszystkich osób zastanawiających się nad zmianą sposobu pozyskiwania prądu w swoim domu czy firmie. WASTA Pure Energy wspiera ich nie tylko w procesie zakupu części do instalacji fotowoltaicznej czy całym systemów, ale również jest w stanie podpowiedzieć o jakiego typu dofinansowanie do fotowoltaiki mogą oni wnioskować.

Prąd elektryczny pozyskiwany dzięki panelom fotowoltaicznym ma dokładnie takie same parametry, jak ten pochodzący z sieci energetycznych. Co więcej, nadwyżki wyprodukowane prądu można magazynować u dystrybutora w systemie opustów, jako prosument i odbierać 80 procent z nich, w czasie kiedy produkcja prądu przez panele się zmniejsza lub jest niemożliwa, np. w nocy czy w okresie jesienno-zimowym. Ma to faktyczny i niebagatelny wpływ na wysokość rachunków za prąd, które po spłaceniu kosztów koniecznych do poniesienia na początku inwestycji w fotowoltaikę, mogą zmniejszyć się nawet o 100 procent w skali roku.

To właśnie przede wszystkim koszty początkowe, obejmujące zakup części do instalacji fotowoltaicznej oraz ich montaż, powstrzymują wielu inwestorów przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu pozyskiwania prądu na własne cele. Warto jednak pomyśleć przede wszystkim o instalacji fotowoltaicznej jako o inwestycji długoterminowej. Okres spłacania kosztu zakupu fotowoltaiki obejmuje przy obecnych cenach ok. 6-10 lat. Oznacza to, że przez resztę okresu żywotności paneli, który obecnie gwarantowany jest na ok. 25-30 lat, korzystamy z prądu elektrycznego niemal całkowicie za darmo.

Kolejnym sposobem na obniżenie kosztów zakupu i montażu instalacji solarnych jest dofinansowanie do fotowoltaiki, które możliwe jest do zdobycia w ogólnopolskich programach, jak Mój Prąd, Czyste Powietrze czy programy regionalne pozwalające na pozyskanie dodatkowych środków na ten cel. Oferta firmy WASTA Pure Energy skierowana do klientów indywidualnych zamieszkujących takie miasta jak Gliwice to pomoc kompleksowa przy wyborze odpowiedniej mocy instalacji, liczby paneli pozwalających produkować optymalną ilość prądu czy miejsca na zamontowanie fotowoltaiki, ale również wsparcie przy poszukiwaniu odpowiednich sposób dofinansowania tej inwestycji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobywanemu przez pracowników firmy WASTA Pure Energy od 2008 roku oraz nieustannemu poszerzaniu wiedzy w trakcie szkoleń, konferencji i innych wydarzeń poświęconych rynkowi energii ze źródeł odnawialnych, na bieżąco monitorujemy rozwiązania korzystne dla naszych klientów. W ramach każdej współpracy z klientami indywidualnymi czy firmami lub innymi instytucjami, staramy się zaproponować rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb.

WASTA Pure Energy od początku działania stawia sobie za cel połączenie współczesnych technologii i zasobów naturalnych w stworzeniu harmonijnego i mniej inwazyjnego rynku energetycznego. Naszym klientom oferujemy wyłącznie części do fotowoltaiki pochodzące od sprawdzonych producentów, co gwarantuje ich długą żywotność i bezawaryjne działanie. Proponujemy także zakup magazynów energii, pozwalających całkowicie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu czy nowatorskie rozwiązania, jakimi są carporty – zadaszenia solarne, które można stosować na parkingach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i współpracy pozwalającej nam wspólnie stworzyć lepszą przyszłość!