Fotowoltaika Kępno – Panele i instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Kępno - Panele i instalacje fotowoltaiczne

Jeszcze kilka lat temu fotowoltaika budziła spore zdziwienie wśród osób mijających domy, na dachach których znajdowały się panele fotowoltaiczne. Obecnie jednak można nie tylko dostrzec instalacje fotowoltaiczne na domach prywatnych, ale też firmach, budynkach wielorodzinnych czy po prostu stojące na wolnych, niezacienionych powierzchniach farmy fotowoltaiczne. Panele fotowoltaiczne pojawiły się nawet nad parkingami samochodowymi, umieszczane na zadaszeniach, co umożliwia dodatkowe zyski, które generuje taka przestrzeń. Powszechniej zaczęliśmy doceniać możliwości, jakie daje nam fotowoltaika, w obliczu rosnących cen prądu i przewidywanych przez ekspertów ds. energetyki kryzysów czekających nas coraz częściej w nadchodzących latach. Jak wygląda oferta firmy WASTA Pure Energy dla miejscowości Kępno, pozwalająca na skorzystanie z tej energii odnawialnej i dlaczego warto zastanowić się nad taką inwestycją?

Fotowoltaika to obecnie jedyny znany nam system pozwalający w bezpieczny i tani sposób produkować prąd elektryczny na własne potrzeby, wykorzystując do tego celu energię odnawialną, jaką jest światło słoneczne. Umieszczone na dachach, elewacjach bądź wolnych przestrzeniach panele fotowoltaiczne zbudowane są z materiałów półprzewodnikowych, najczęściej krzemu, w których pod wpływem energii słonecznej zachodzi tzw. zjawisko fotowoltaiczne, w wyniku którego powstaje prąd stały. W falowniku będącym częścią całej instalacji fotowoltaicznej zostaje on przekształcony w prąd zmienny o parametrach dokładnie takich samych, jak ten dostarczany z sieci publicznej. Dzięki temu możemy bezpiecznie korzystać z niego, zasilając wszystkie urządzenia domowe całkowicie za darmo.

Oferta firmy WASTA Pure Energy dla miejscowości Kępno obejmuje nie tylko zakup części do fotowoltaiki oraz całych systemów fotowoltaicznych, ale również wsparcie i doradztwo w początkowych etapach przystępowania do tej inwestycji. Funkcjonujące obecnie ogólnopolskie programy rządowe pozwalają mieszkańcom całej Polski starać się o przyznanie środków dodatkowych finansujących fotowoltaikę. Są wśród nich takie programy, jak Mój Prąd, Czyste Powietrze 2.0, Prosument, a także środki z funduszy regionalnych, o które mogą starać się gminy. To jednak nie wszystkie możliwości ułatwiające sfinansowanie początkowych kosztów inwestycji w fotowoltaikę. Banki oferują niskooprocentowane kredyty przeznaczone właśnie na ten cel, a wydatki na mikrolektrownie słoneczne można również odliczyć od podatku dochodowego dla osób fizycznych czy podatku rolnego płaconego przez właścicieli gospodarstw. Działając od 2008 roku na rynku energii odnawialnych firma WASTA Pure Energy posiada niezbędne doświadczenie i wiedzę dotyczącą sposobów pozyskania dodatkowych środków finansowych na zakup i montaż fotowoltaiki. Pozwala nam to dla każdego naszego klienta przygotować odrębną ofertę, skrojoną do jego indywidualnych potrzeb. Okres spłacania kosztów inwestycji, dzięki coraz niższym cenom instalacji, a także wsparciu finansowemu, zajmuje obecnie od 6 do 10 lat. Przez resztę tego czasu możemy więc cieszyć się pozyskiwaniem prądu elektrycznego za darmo, co umożliwia obniżenie rachunków nawet o 100 procent w skali rocznej.

Firma WASTA Pure Energy działa na terenie całej Polski od 2008 roku oferując swoim klientom sprawdzone rozwiązania łączące nowoczesną technologię z rozsądnym i bezpiecznych wykorzystywaniem zasobów natury. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę, biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i spotkaniach dotyczących branży energii odnawialnych, dzięki czemu nasi klienci mają gwarancję przygotowania specjalnie dla nich oferty mikroelektrowni fotowoltaicznej o optymalnej mocy zapewniającej zasilanie stosownie do ich potrzeb. W ofercie naszej firmy znajdują się również magazyny energii, pozwalające całkowicie uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu elektrycznego oraz carporty – czyli wspomniane zadaszenia na parkingi samochodowe, na których znajdują się panele fotowoltaiczne. Zapraszamy do współpracy!