Fotowoltaika Legnica – Panele i instalacje fotowoltaiczne

Wielu Naszych klientów decyduje się na wybór paneli oraz montaż elektrowni ze względu na dodatkowe zyski z generacji energii oraz darmową energię elektryczną. Legnica oraz okoliczne miejscowości zawsze mogą przygotować wspólnie z nami odpowiednią elektrownię, oraz uzyskać środki na dofinansowanie.

W zależności od tego czy nastawiamy swoją produkcję prądu na użytek domowy, czy też planujemy przyszłą sprzedaż energii trzeba dobrze zastanowić się nad doborem instalacji fotowoltaicznej. Dotacja do fotowoltaiki wymaga bowiem spełnienia określonych warunków, dotyczą one zazwyczaj odpowiednich parametrów mocy elektrowni, oraz wielkości czy miejsca zamieszczenia paneli.

Jak powstaje prąd z paneli fotowoltaicznych w Legnicy?

Ogniwa fotowoltaiczne generują prąd wyłapując ruch wybitych z powłok elektronowych atomów. Dzięki energii jaką niosą promienie słoneczne, te niewielkie cząstki przeskakują z odpowiednich warstw na kolejne, wywołując przy tym drobny przepływ prąd. Ogniwa słoneczne wymagają więc jedynie stałego dostępu do światła, niekoniecznie jednak muszą to być bezpośrednie słoneczne promienie. Co prawda przy większym zachmurzeniu ilość wytwarzanej energii ulega spadkowi, jednak nawet wtedy w powietrzu działają promienie rozproszone, które również mogą powodować generowanie energii. Wytworzony w ten sposób prąd trafia do przekaźników, gdzie jest kumulowany i odsyłany do dystrybutora.

Tanio, ekologicznie, wydajnie – tak wyprodukujesz prąd z fotowoltaiką w województwie dolnośląskim

Aby ograniczyć koszty, warto wykorzystać dostępny również na stronie https://wasta.com.pl/ kalkulator do fotowoltaiki. Na podstawie planowanych parametrów elektrowni, takich jak moc, wydajność, czy powierzchnię paneli, które planujemy zakupić, można tutaj wstępnie oszacować koszt takiej inwestycji.

O dofinansowanie może ubiegać się każdy, kto po czasie rozpoczęcia projektu przygotował własną elektrownię domową generującą prąd o mocy 2-10 kW. Zwracane są zarówno koszty zakupu paneli i akcesoriów, dotacja do fotowoltaiki uwzględnia również koszty instalacji elektrowni przydomowej. Mieszkańcy Legnicy i okolic mogą wraz z pracownikami Wasta przygotować elektrownię, by kwalifikowała się ona do uzyskania dofinansowania. Niezbędne są zaświadczenia takie jak: odpis umowy dwustronnej między osobą produkującą energię a dystrybutorem krajowym, musi być ponadto zamontowany licznik dwustronny prądu. Dotacja do fotowoltaiki wypłacana jest po dopełnieniu wszystkich warunków i przyjęcia odpowiedniego wniosku.

Mimo że założenie domowej elektrowni nie wydaje się tanie, to po otrzymaniu dofinansowanie jej koszty są o wiele mniejsze, a po kilkunastu latach można już mówić o pełnym zwrocie pieniędzy za tę inwestycję.