Fotowoltaika Namysłów – Panele i instalacje fotowoltaiczne

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się sporym zainteresowaniem ze względu na wiele korzyści. To już nie tylko systemy zapewniające dodatkowe źródło prądu – dzisiejsze technologie umożliwiają nawet całkowite zaopatrzenie w energię gospodarstw mieszkalnych. Możliwe jest również tworzenie przemysłowych elektrowni i generowanie zysków na sprzedaży aukcyjnej prądu. Panele fotowoltaiczne jednak są stosunkowo drogie, więc wielu klientów prywatnych oraz inwestorów waha się przed ich zakupem. Można jednak w łatwy sposób uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki. Mieszkańcy miejscowości Namysłów oraz okolic mogą zawsze liczyć na nasze wsparcie w tej kwestii.

Program rządowy 5000 +

Jednym z ciekawszych form dofinansowania jest pomoc potocznie zwana jako program „Mój Prąd”, który został ogłoszony 23 lipca 2019 r., a środki przeznaczone na ten cel można wykorzystać przez 5 letni okres trwania projektu. Na dopłaty dla osób przygotowujących instalację, przeznaczono kwotę 1 mld złotych.

Montaż instalacji fotowoltaicznej Namysłów

Aby wykorzystać środki z tego projektu, trzeba spełnić określone kryteria. Przede wszystkim ważna jest moc przyszłej elektrowni. Program obowiązuje wszystkie gospodarstwa domowe decydujące się na instalację farmy fotowoltaicznej o określonej mocy wynoszącej 2-10 kW. Dodatkowo wniosków o dofinansowanie nie mogą składać również posiadacze elektrowni, którzy przed ogłoszeniem naboru do programu zakończyli już montaż instalacji.

Wsparcie finansowe do elektrowni słonecznej przy mniejszych elektrowniach ma pokryć połowę kosztów kwalifikowanych. Zaliczane są do nich zarówno koszty zakupu paneli i dodatkowych systemów, jak i również sam montaż instalacji fotowoltaicznej. W przypadku większych elektrowni i przy wyższych kosztach jej przygotowania, dofinansowanie ma wynieść do 5000 złotych.

Fotowoltaika – Namysłów

Jeżeli interesujesz się montażem paneli fotowoltaicznych, koniecznie sprawdź naszą ofertę, w której proponujemy usługi na najwyższym poziomie. Zespół profesjonalistów pomaga znaleźć najlepsze rozwiązanie, dobrać odpowiednią moc, a także przedstawiać najbardziej dopasowana ofertę do Twoich potrzeb pod względem finansowym, jak i biorąc pod uwagę inne, niezwykle ważne aspekty.