Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski – Panele i instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Ostrów Wielkopolski - Panele i instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika to wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego. Znajduje szerokie zastosowanie, zarówno w domu, w firmie, jak i w rolnictwie. Fotowoltaika przeżywa obecnie intensywny rozwój. Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy – Ostrów Wielkopolski – to siedziba naszej firmy, gdzie każdemu klientowi zaproponujemy odpowiadające mu rozwiązanie.
Instalacje fotowoltaiczne stanowią odnawialne źródło energii, co oznacza, że do swojego działania wykorzystują jedynie naturalne źródło energii, którym jest promieniowanie słoneczne. Technologia ta nie powoduje się żadnych szkód w przyrodzie i nie ingeruje w środowisko naturalne.

Instalacje fotowoltaiczne – bardzo opłacalne i coraz bardziej obecne zarówno w domach jak i w firmach. Popularnie nazywane są modułami lub panelami słonecznymi. Wszystko dlatego, że najbardziej popularny sposób wykorzystania promieniowania słonecznego to właśnie panele fotowoltaiczne.

W skrócie można powiedzieć, że przekształcają one światło w energię elektryczną. Służą wytwarzaniu prądu stałego, ten trafia do falownika, gdzie następnie jest zamieniany na prąd przemienny. Dzięki temu możliwe jest zasilanie naszych domowych sprzętów energią elektryczną.
Panele słoneczne mogą być instalowane na dachu nachylonym, jak również i na płaskim. Praktykuje się także montaż paneli na gruncie lub na elewacji budynku. Jeśli instalacja solarna zostanie uwzględniona już na etapie budowy domu, jej koszty mogą zostać znacznie obniżone. Natomiast same panele słoneczne zostaną wkomponowane jako element dachu. Zestaw fotowoltaiczny przyłączamy do aktualnej instalacji elektrycznej, która znajduje się w budynku. W efekcie uzyskujemy po prostu tańszy prąd w naszych gniazdkach. Można wykorzystać go do ogrzewania wody i domu. Uzyskaną energię elektryczną możemy zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać – w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

Rozważając opłacalność fotowoltaiki należy wziąć pod uwagę, że razem z systemem fotowoltaicznym “kupujemy” zapas energii na wiele lat. Każdego następnego dnia czerpiemy darmowy prąd ze słońca, począwszy od momentu uruchomienia instalacji. Wszelkie wsparcie inwestycji poprawia opłacalność fotowoltaiki i oraz skraca czas zwrotu kosztów inwestycji.

Aby instalacje fotowoltaiczne produkowały prąd – musi być jasno. Fotowoltaika pracuje również w zimie, pomimo wielu istniejących mitów. Zimą prądu ze słońca oczywiście jest mniej niż latem. Natomiast do rozpoczęcia pracy instalacji nie potrzebujemy mocnego promieniowania słonecznego – jednak panele słoneczne ciągle pracują. Ilość energii, którą pozyskamy, zależy m. in. od mocy całej instalacji, kąta nachylenia paneli, a także od intensywności promieniowania.

Panele fotowoltaiczne to same korzyści:

– w efekcie otrzymujemy darmowy prąd ze słońca,
– nieruchomość zyska na wartości, wszak energia będzie za darmo,
– nadwyżki energii mogą zostać odebrane z sieci lub sprzedane,
– energia słoneczna jest odnawialna i zrównoważona, co oznacza, że ​​nie może jej zabraknąć,
– są po prostu ciche, ich praca nie powoduje jakichkolwiek dźwięków – wytwarzanie energii z paliw kopalnych i innych odnawialnych źródeł jak turbiny wiatrowe może być hałaśliwe, natomiast prąd ze słońca wytwarzany jest bezgłośnie
– jest to czyste źródło energii – panele słoneczne nie emitują zanieczyszczeń, można je także poddać recyklingowi,
– światło słoneczne jest dostępne w każdym miejscu na kuli ziemskiej i może być łatwo wykorzystane w ciągu dnia, dzięki temu praktycznie każdy ma możliwość pozyskiwania prądu ze słońca,
– łatwy, szybki montaż, niewymagający pozwolenia na budowę,
– wysoka odporność na różne anomalie pogodowe , takich jak: wiatr, grad czy zalegający śnieg,
– możliwy montaż na gruncie, np. w ogrodzie,
– panele fotowoltaiczne nie wymagają konserwacji i są praktycznie bezawaryjne.
Panele fotowoltaiczne pozwalają na ogromne oszczędności w stosunku do konwencjonalnych źródeł energii, a także zmniejszają zanieczyszczenie środowiska. Instalacje solarne są w stanie przynieść właścicielom duże oszczędności w domowym budżecie.
Posiadamy oferty : dla domu, dla rolnictwa, dla firmy.