Instalacje fotowoltaiczne – Poznań

Instalacje fotowoltaiczne to coraz częściej stosowane odnawialne źródło energii. Pozyskiwana ze słońca energia elektryczna jest w pełni bezpieczna dla środowiska, ekologiczna i – co dla klienta najważniejsze- darmowa. Wiele osób wie, na czym polega działanie fotowoltaiki, zastanawia się jednak nad tym, jakie są ceny instalacji fotowoltaicznych. Okazuje się, że nie są to ceny zbyt wysokie, a do tego bardzo szybko się zwracają.

Ceny instalacji fotowoltaicznych zaczynają się już w granicach 16 800 zł. Wydawać się może, że to bardzo duży koszt, jednak w rzeczywistości wystarczy jedynie obliczyć, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić przy stosowaniu paneli słonecznych, by stwierdzić, że ta inwestycja się opłaca. Jeśli chcemy obliczyć, ile jesteśmy w stanie zaoszczędzić w ten sposób, wystarczy skorzystać z kalkulatora fotowoltaiki, dostępnego na stronie https://wasta.com.pl/ . Wystarczy jedynie określić, jakie koszty za energię elektryczną ponosimy w ciągu miesiąca. Pozwala to na obliczenie, ile KW zużywa nasze gospodarstwo domowe każdego miesiąca i ile oszczędzimy, pozyskując energię z odnawialnego źródła, jakim są panele słoneczne.

Poznań jest dużym miastem, w którym smog jest sporym problemem. Decydując się na korzystanie z paneli słonecznych, ograniczamy przenikanie spalin do atmosfery, a tym samym oczyszczamy środowisko. Dzięki takim rozwiązaniom powietrze staje się czystsze i zdrowsze, a nasze portfele nieco grubsze. Jeżeli nie posiadamy środków na pokrycie ceny instalacji fotowoltaicznych, możemy wnioskować o nisko oprocentowany kredyt na ten cel. Możemy także starać się o dofinansowanie, które pokryje większość lub nawet całość kosztów instalacji. Co ciekawe, koszt fotowoltaiki zwraca się zwykle po 6-7 latach od instalacji. Gwarancja obejmująca nawet 30 lat pozwala cieszyć się darmowym prądem nawet przez ćwierć wieku.

Poznań jest miastem, w którym fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność. Panele słoneczne najczęściej montuje się na dachach budynków mieszkalnych i gospodarczych, ale także na nieużytkach. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne mogą być stosowane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w rolnictwie i firmach.

Cena instalacji fotowoltaicznej zależy oczywiście od jej mocy, od jakości poszczególnych komponentów. Nie bez znaczenia jest także rodzaj dachu, na którym panele mają być zamontowane. Najtańsze są zestawy o mocy 3 KW. Nieco droższe są panele mocy 5 KW, a najdroższe – te o mocy 10 KW. Jeżeli zdecydujemy się na inwestycję w mocne panele słoneczne 10 KW, nadwyżkę energii możemy zmagazynować, ale możemy ją także sprzedać. To pozwoli na jeszcze szybsze zwrócenie się kosztów całej inwestycji.

Decydując się na instalację paneli słonecznych, wybierajmy tylko sprawdzone firmy z gwarancją bezbłędnego montażu. Nieprawidłowo zamontowane panele mogą stać się bezużyteczne, mogą nie działać prawidłowo. Cena fotowoltaiki nie zależy więc tylko od ceny zestawu, ale wliczyć w nią trzeba także cenę profesjonalnego montażu.

Jeżeli zastanawiamy się, jaką moc paneli fotowoltaicznych potrzebujemy do naszego gospodarstwa, możemy skorzystać z kalkulatora fotowoltaiki. Wystarczy jedynie określić wysokość miesięcznych rachunków za prąd, a system sam obliczy, jaką ilość energii elektrycznej zużywamy każdego miesiąca i jakiej mocy potrzebujemy. Następnie musimy zdecydować, czy stawiamy na instalację pokrywającą nasze zapotrzebowanie na energię elektryczną, czy może chcemy produkować jej więcej, by ją zmagazynować albo odsprzedać. Na tej podstawie możemy zdecydować, jakiej mocy zestaw będzie dla nas optymalny.

Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Cieszą się coraz większą popularnością, a ich ceny nie są już tak wielką przeszkodą, jak było to jeszcze kilka lat temu. Jednorazowa inwestycja kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy w zależności od mocy zestawu, zwróci nam się po kilku latach i przejawi w zerowych rachunkach miesięcznych za energię elektryczną. Zdecydowanie jest to inwestycja warta swojej ceny.