OfertaMagazyn energii

W dzisiejszych czasach wytwarzanie energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii jest coraz bardziej popularne w Polsce i na świecie. Wciąż rosnące ceny energii zmuszają nas do poszukiwania bardziej ekonomicznych jej źródeł. Coraz więcej domów prywatnych, budynków użyteczności publicznej i przedsiębiorstw zasilanych jest dzięki energii uzyskanej z paneli fotowoltaicznych.

Instalacje fotowoltaiczne pozyskują energię wytwarzaną przez słońce i przetwarzają ją na prąd elektryczny. Do niedawna bardzo dużym problemem tych instalacji był brak możliwości magazynowania energii wytwarzanej przez ogniwa. Można ją było wykorzystywać tylko w dzień, nocą natomiast trzeba było korzystać z energii elektrycznej płynącej z sieci.

Dziś znakomitym rozwiązaniem tego problemu są magazyny energii (akumulatory), które pozwalają magazynować i przechowywać wytworzoną energię, a następnie wykorzystywać ją w dowolnym momencie do własnych potrzeb.

Akumulator pozwala na wykorzystanie energii również w czasie, gdy słońce nie świeci lub świeci za słabo, aby pozyskać potrzebną jej ilość. Wówczas zmagazynowana energia staje się źródłem prądu, który zostaje przesłany do instalacji elektrycznej.

Magazynowanie energii daje użytkownikom niezależność od zewnętrznych źródeł zasilania, a tym samym pozwala w znacznym stopniu ograniczyć koszty ponoszone na jej zakup.

Zasada działania magazynów energii

System działania akumulatora odbywa się w dwóch cyklach. 

Prąd elektryczny, który powstaje w instalacji fotowoltaicznej, wykorzystywany jest do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych. W momencie powstania nadwyżek produkcji, prąd przesyłany jest do magazynów energii i przechowywany. Podczas zwiększonego zapotrzebowania urządzeń na energię, lub też w okresie spadku jej produkcji, zmagazynowana energia jest uwalniana do domowej sieci elektrycznej i wykorzystywana.

1

Pierwszym z nich jest ładowanie. Akumulator wówczas odbiera z instalacji energię elektryczną i przetwarza ją na energię chemiczną. 

2

W drugim cyklu akumulator oddaje zmagazynowaną energię, zmieniając ją z powrotem na energię elektryczną. Staje się on wtedy źródłem prądu.

Instalacja off – grid – uniezależnij się od zewnętrznych dostawców energii.

Instalacja off – grid to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą ograniczyć koszty ponoszone na energię elektryczną.

Zmagazynowana w akumulatorze energia wykorzystywana jest do zasilania różnych urządzeń elektrycznych w dowolnym czasie.

System ten doskonale sprawdza się w miejscach, w których dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony.

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości magazyny energii takich producentów jak TESLA, LG, FRONIUS, SONNEN.

Urządzenia te utrzymują bardzo wysoką sprawność przetwarzania energii elektrycznej. Posiadają długą żywotność oraz wysoką moc i wieloletnią gwarancję.

Oferowane przez nas magazyny energii cechują się różną pojemnością, co pozwala na dostosowanie odpowiedniego urządzenia do potrzeb każdego Klienta.

Magazyn energii to przyjazne dla środowiska urządzenie, które jednocześnie pozwala na wykorzystywanie własnej energii.