Warto wiedzieć, że branża fotowoltaiczna w Polsce jest u szczytu swojej popularności. Liczne dofinansowania, oraz projekty unijne sprawiają, że jest to naprawdę opłacalne rozwiązanie nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale także dla Klientów indywidualnych. Nieustannie zwiększa się również jakość i rentowność paneli. W połączeniu z licznymi dotacjami aspekty te zachęcają coraz większą ilość właścicieli domów w Polsce do wybrania energii słonecznej jako źródła zasilania swojego domu. Sprawdź, jakie korzyści możesz mieć z instalacji fotowoltaicznej!

Dlaczego warto inwestować w odnawialne źródła energii ?

Według danych GUS, w latach 1999 do 2014 ceny prądu wzrosły aż 137% i nic nie zapowiada, aby proces ten miał się zatrzymać. Powodem tego są rosnące opłaty za emisję dwutlenku węgla, a także wzrastające ceny węgla.

Jak dobrać instalację fotowoltaiczną do domu jednorodzinnego?

Jeżeli zdecydowałeś się na instalację fotowoltaiczną w swoim domu, z pewnością zastanawiasz się, jak dobieramy instalację do rodzaju budynku.

Głównym kryterium, które decyduje o wielkości instalacji, jest roczne zużycie energii elektrycznej. Możemy założyć, że do wyprodukowania 1000 kWh energii potrzebna jest instalacja fotowoltaiczna o mocy około 1 kWp. Warto pamiętać jednak, że jest to bardzo uproszczony wzór, który nie uwzględnia takich czynników jak:

  • Stopień nachylenia dachu,
  • Orientacja względem południa,
  • Zacienienie,
  • Technologia, która została użyta w panelach.

Nasi specjaliści zajmują się pomocą w wyborze odpowiedniej technologii na podstawie wszystkich powyższych czynników i Twoich dotychczasowych rachunków za prąd. Postaw na przyszłościowe rozwiązania, które zapewnią Ci niezależność finansową!

Dlaczego warto mieć instalację fotowoltaiczną w swoim domu?

Ekologia

Jest to rozwiązanie w 100% ekologiczne, a energia pochodzi ze słońca. Dzięki temu bierzemy udział w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla

Wygoda

Odpowiednio dobrana instalacja fotowoltaiczna gwarantuje wygodę z jej stosowania. Od pierwszych sekund montażu rozpoczyna produkcję energii z promieni słonecznych i nie wymaga od nas wykonywania żadnych czynności.

Długoterminowa inwestycja

Panele fotowoltaiczne zostały tak zaprojektowane, aby przez wiele lat produkować energię pochodzącą z promieni słonecznych, co sprawia, że są trwałym rozwiązaniem

Oszczędności

Oszczędność, która możliwa jest dzięki odpowiednio dobranej instalacji.