Czynnik ten będzie miał fundamentalne znaczenie dla polityki kosztowej oraz skali rentowności. Jedną z form zabezpieczenia się przed obniżeniem rentowności na skutek wzrostu kosztów energii elektrycznej, jest wprowadzenia rozwiązań zmierzających do samowystarczalności lub skutecznego ograniczenia zakupu drogiej energii elektrycznej. Dlatego właśnie instalacje fotowoltaiczne są tak opłacalne dla przedsiębiorców.

Fotowoltaika dla biznesu to zdecydowanie najkrótszy czas zwrotu z inwestycji, ze względu na szczytową moc produkcji oraz wykorzystanie energii przypadające w trakcie dnia. Oszczędności w postaci energii niewykorzystanej podczas dni wolnych można odsprzedać do sieci energetycznej, generując dodatkowy przychód.

Fotowoltaika dla firm to:

  • Oszczędność pieniędzy – zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy oszczędność staje się koniecznością, instalacja fotowoltaiczna może okazać się znaczącym krokiem w tę stronę. Dodatkowo przedsiębiorstwo staje się niezależne energetycznie, a to sprawia, że podwyżki cen energii elektrycznej przestają go dotyczyć.
  • Dbałość o środowisko oraz wizerunek marki – odnawialne źródła energii są nie tylko opłacalnym rozwiązaniem, ale także metodą na przeciwdziałanie degradacji środowiska naturalnego. Stosując takie rozwiązania w naszej firmie możemy sprawić, że wizerunek naszej działalności będzie lepiej postrzegany przez Klientów.
  • Zabezpieczenie przed wzrostem cen za energię elektryczną i zarabianie poprzez oszczędności! – zwrot z inwestycji w instalację fotowoltaiczną to około 5 lat. Żywotność paneli szacowana przez producentów to około 30 lat, a więc po tym czasie Twoja firma może liczyć się z czystym zyskiem!
  • Obniżone rachunki za prąd – energia ze słońca jest darmowa!
  • Brak ryzyka nieoczekiwanych podwyżek – nie będą dotyczyły Cię już podwyżki cen energii elektrycznej
  • Zero ograniczeń – Twoja firma nie będzie zależna od przerw w dostawie energii.