fb

Panele fotowoltaiczne

OFERTA
PANELE FOTOWOLTAICZNE

Na przestrzeni ostatnich lat ceny prądu stale rosną co uzależnione jest w dużej mierze od cen paliw na rynkach światowych i krajowych, a także zmian klimatycznych. Sieci energetyczne są mocno wyeksploatowane, a kary za podwyższone emisje dwutlenku węgla wykazują tendencję wzrostową. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest instalacja paneli fotowoltaicznych, która zapewni użytkownikom korzyści w postaci ograniczenia kosztów ponoszonych na energię elektryczną z jednoczesnym dbaniem o środowisko naturalne.

Czym są panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne przeznaczone są do pozyskiwania energii jaką wytwarza słońce, przetwarzając ją na czysty prąd elektryczny. Każdy panel składa się z pojedynczych ogniw zbudowanych z dwóch warstw: pozytywnej(+) i negatywnej (-), pomiędzy którymi wytwarza się napięcie elektryczne w momencie działania promieni słonecznych. Ogniwa paneli wykonane są na bazie krzemu, który jak do tej pory jest najlepszym materiałem półprzewodnikowym. W naszej ofercie posiadamy panele monokrystaliczne powstałe z jednorodnego kryształu krzemu, jak i polikrystaliczne składające się z wielu małych kryształków tego pierwiastka.

SYSTEM ON-GRID

System on-grid to instalacja przyłączona do standardowej sieci energetycznej. W jej skład wchodzą: panele fotowoltaiczne, inwerter (przekształcający prąd stały na zmienny), zabezpieczenia oraz konstrukcja montażowa. Instalacja taka pozwala na korzystanie z prądu w momencie gdy jest on produkowany. Wszelkie nadwyżki energii wytworzonej z paneli są wysyłane do sieci, w której zostają zmagazynowane i pozostają do dyspozycji inwestora w czasie kiedy instalacja fotowoltaiczna przestaje produkować prąd (noc). Zgodnie z obowiązującymi zasadami bilansowania, z instalacji o mocy do 10 kW, za 1 kWh oddany do sieci prosument (inwestor) może darmowo odebrać 0,8 kWh, z kolei przy instalacjach rzędu 10-40 kW rozliczenie odbywa się w stosunku 1;0,7.
Z racji tego, iż system on-grid nie wymaga instalowania kosztownych magazynów energii, jest on najczęściej wybieranym systemem montażowym

SYSTEM OFF-GRID

System off-grid przeznaczony jest dla użytkowników chcących być niezależnymi od dostawców prądu. Składa się z paneli, inwertera, regulatora ładowania oraz magazynu energii (akumulatora). Zmagazynowana w akumulatorze energia wykorzystywana jest do zasilania urządzeń elektrycznych w dowolnym momencie. System ten uniezależnia użytkowników od zewnętrznych źródeł zasilania i ograniczeń w poborze mocy. Rozwiązania tego typu można stosować w miejscach, do których podciągnięcie energii elektrycznej jest niemożliwe lub utrudnione.

Jak i gdzie można montować panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne, można zamontować na jakimkolwiek stabilnym podłożu o odpowiednim nasłonecznieniu. Do tego celu, przede wszystkim, służą dachy domów, budynków gospodarczych lub hal. Najlepszym podłożem dla instalacji fotowoltaicznej są skośne dachy skierowane do południa, jednak nie jest to wymóg konieczny. W naszej ofercie posiadamy systemy, które pozwalają na zamontowanie paneli zarówno na dachach płaskich, dachach skierowanych na wschód-zachód lub południe czy na gruncie. Najwyższej jakości konstrukcje i rozwiązania technologiczne sprawiają, że każda zamontowana przez nas instalacja fotowoltaiczna jest niezwykle stabilna, a jej wydajność utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Najważniejszym i nieodłącznym elementem naszej pracy jest wizja lokalna, w miejscu montażu, podczas której dobieramy odpowiedni zestaw, oceniamy możliwość zamontowania paneli na dachu, gruncie, przedstawiamy korzyści płynące z instalacji i na podstawie tego przygotowujemy ofertę najlepiej dobraną do Państwa potrzeb. Niestety w naszej pracy nagminnie spotykamy się z niefachowym podejściem do klienta. Często zauważyć możemy nieprawidłowo wykonane instalacje co skutkować może zerwaniem paneli z dachu podczas silnych wiatrów, korozją konstrukcji montażowej, czy bardzo niskimi uzyskami z instalacji. Należy pamiętać, że instalacja fotowoltaiczna ma nam służyć przez długie lata, dlatego musi być ona dobrze skonfigurowana i zamontowana.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

Ogniwa fotowoltaiczne do produkcji prądu wykorzystują nieskończone, ekologiczne i niezawodne źródło, którym jest promieniowanie słoneczne. Fotowoltaika nie zagraża w żaden sposób środowisku, gdyż nie emituje spalin i hałasu. Same panele fotowoltaiczne stworzone są z myślą o ekologii dlatego też nadają się do całkowitego recyklingu. Jest to niezwykle ważny aspekt w dobie dzisiejszych czasów, gdzie z każdej strony jesteśmy bombardowani szkodliwymi substancjami.

Panele fotowoltaiczne są niezwykle odporne na trudne warunki atmosferyczne tj. burze, gradobicie, bardzo niskie temperatury. W renomowanych instytutach przechodzą szereg testów i badań, by zapewnić ich jak najwyższą jakość.

Niezwykle ważną, jak nie najważniejsza dla konsumenta kwestią jest oszczędność na rachunkach za energię elektryczną, która dzięki instalacji fotowoltaicznej osiąga niezwykle wysoki poziom. Stopa zwrotu, w przypadku fotowoltaiki, oscyluje na poziomie 10-20% w skali roku, co robi z niej bardzo opłacalną inwestycję. Najlepszym i najekonomiczniejszym rozwiązaniem jest połączenie instalacji fotowoltaicznej z np. pompą ciepła, co pozwala nam na najlepsze wykorzystanie prądu wytworzonego z paneli nie martwiąc się przy tym o wysokie rachunki z zakładów energetycznych. W tym przypadku korzyści idą w parach, nie tylko możemy cieszyć się tanim prądem ale również darmowym ogrzewaniem domu i c.w.u.

Stawiamy na jakość !

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty najwyższej jakości. W skład typowego zestawu fotowoltaicznego wchodzą: panele fotowoltaiczne, falownik (inwerter), konstrukcja montażowa, okablowanie oraz niezbędne zabezpieczenia.

Panele fotowoltaiczne, jako główna jednostka wytwórcza, dobierane są przez nas indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Typ i ilość paneli uzależniona jest od potrzeb energetycznych inwestora, od panujących w danym miejscu warunków technicznych oraz od nasłonecznienia. Wszystkie oferowane przez nas moduły charakteryzują się niską degradacją, 12-letnią gwarancją produktu oraz 25-letnią gwarancją na liniową pracę instalacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, podążamy za wszystkimi nowościami na rynku fotowoltaicznym, dlatego też w naszej ofercie znajdą Państwo panele coraz wyższych klas energetycznych. Niegdyś montowano moduły o mocach 100 W, dziś jest to już przeżytek. Dzięki wyborowi najnowszych rozwiązań technologicznych, mniejszą ilością paneli fotowoltaicznych możemy uzyskać większe moce instalacji.

Inwerter sieciowy to element bez którego, żadna instalacja fotowoltaiczna nie ma prawa bytu. Urządzenie to przekształca prąd stały z paneli w prąd zmienny zasilający każde urządzenie elektryczne. Odpowiednio dobrany falownik jest podstawą prawidłowego działania całej instalacji. Falowniki znajdujące się w naszej ofercie posiadają wszelkie certyfikaty zgodności z normami dla sieci elektroenergetycznej i normami bezpieczeństwa. Oferujemy inwertery europejskich producentów, które charakteryzują się niezawodnością i wysoką jakością wykonania. Opcjonalnie inwertery mogą być wyposażone w monitoring instalacji online, który jest niezwykle dogodnym dla klienta rozwiązaniem.

Konstrukcja montażowa pozwala na umiejscowienie paneli fotowoltaicznych na dowolnej powierzchni. Pod każdą inwestycję indywidualnie dobieramy odpowiednią konstrukcję, tak aby instalacja fotowoltaiczna była stabilna i wydajna. Mając na uwadze dobro i satysfakcję naszych klientów, firma WASTA współpracuje jedynie z prestiżowymi markami fotowoltaicznymi. W naszej ofercie posiadamy panele fotowoltaiczne producentów tj. Q Cells, Aleo, Sharp, LG.
Stawiamy na jakość w korzystnej cenie.

NASI PARTNERZY

Jako certyfikowany importer, partner oraz dystrybutor współpracujemy tylko z prestiżowymi markami tj: