Fotowoltaika Ostrzeszów – Panele i instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika Ostrzeszów - Panele i instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika stała się jedną z częściej realizowanych inwestycji w ostatnich latach. Coraz więcej osób, zarówno prywatnie, jak i w firmach czy instytucjach publicznych zaczęło bowiem świadomie inwestować w źródła energii odnawialnej, co przynosi im realne oszczędności związane z rachunkami za prąd elektryczny. Fotowoltaika Ostrzeszów to propozycja firmy WASTA Pure Energy dla mieszkańców tego miasta położonego w województwie wielkopolskim, którzy chcieliby zainwestować w panele fotowoltaiczne wybierając do tego celu sprawdzoną firmę specjalizującą się w tej dziedzinie.

WASTA Pure Energy działając od 2008 roku na rynku polskim to firma, której celem jest harmonijna współpraca ze środowiskiem naturalnym. Fotowoltaika jest jednym ze sposobów używania zasobów dostępnych nam naturalnie, bez nadmiernej i szkodliwej dla natury jej eksploatacji. Panele fotowoltaiczne wykorzystują bowiem energię pochodzącą ze światła słonecznego przekształcając ją w ogniwach w prąd stały, dzięki przewodzeniu ładunków elektrycznych przez półprzewodniki wykorzystane do ich budowy. Następnie prąd stały zostaje przekazany do konwertera (falownika), który przekształca go w prąd zmienny, zgodny z parametrami prądu w sieci publicznej. Tym samym wprost do gniazdek elektrycznych zostaje przekazany prąd, z którego można w pełni bezpiecznie korzystać w domu, firmie bądź jakiejkolwiek innej instytucji. Falownik jest również urządzeniem kontrolującym pracę domowej mikroelektrowni słonecznej, co pozwala na bieżące dopasowanie parametrów generowanego prądu do parametrów niezbędnych w domowej sieci czy wyłączenie instalacji w momencie jakiejkolwiek awarii. Elementem instalacji fotowoltaicznej jest również licznik dwukierunkowy, dokonujący pomiarów dwukierunkowego przepływu prądu. Oznacza to, że możemy monitorować ilość energii elektrycznej wyprodukowanej samodzielnie oraz pobranej z sieci energetycznej. W przypadku produkcji przekraczającej nasze potrzeby, nadmiar energii można przekazać do sieci publicznej i odebrać przez rok do 80 procent jej procent. Reszta zostaje zatrzymana przez sieć w związku z systemem opustów dla prosumentów, czyli osób wytwarzających prąd na własny użytek w przypadku instalacji o mocy nieprzekraczającej 10 kWp. W przypadku instalacji o większej mocy, między 10 a 50 kWp, do odebrania jest 0,7 kWh przekazanych do sieci energetycznej.

Połączenie nowoczesnej technologii z zasobami natury, pozwalające na wymierne oszczędności finansowe i oszczędność energii w domach prywatnych, firmach i innych instytucjach – oto cel, który przyświeca firmie WASTA Pure Energy od początku działania. W ofercie firmy znajdują się panele fotowoltaiczne, instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz carporty, czyli wielofunkcyjne solarne zadaszenia, które mogą pełnić funkcję zaawansowanych wiat fotowoltaicznych do wykorzystania na wolnych przestrzeniach parkingów pozwalając na dodatkowe zyski finansowe.

Oferta firmy WASTA Pure Energy dla miasta Ostrzeszów oraz całej Polski to nie tylko sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych, ale również profesjonalne doradztwo dla klientów na wszystkich etapach inwestycji w alternatywne wobec tradycyjnej gospodarki energetycznej źródła energii odnawialnej. Monitorujemy na bieżąco wszelkie zmiany w prawie dotyczącym OZE, uczestniczymy w szkoleniach i warsztatach związanych z alternatywnymi źródłami pozyskiwania energii, aby służyć naszym klientom wsparciem dotyczącym wyboru mocy instalacji fotowoltaicznej, miejsca jej montażu oraz zdobywania dodatkowego dofinansowania na ten cel. Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają certyfikaty gwarantujące ich wysoką jakość i bezawaryjne działanie przez kilkadziesiąt lat. Nasza wiedza i zdobyte przez lata działalności doświadczenie pozwalają nam na zaproponowanie każdemu klientowi optymalnych rozwiązań przystosowanych do jego indywidualnych potrzeb. Dzięki temu wspólnie wprowadzamy nowatorskie rozwiązania pozwalające na poprawę jakości naszego życia na co dzień, bez przyczyniania się do degradacji środowiska naturalnego.