Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu, firmy, bądź na gruncie w przypadku gospodarstw rolnych, to bez dwóch zdań niezwykle ważna i odpowiedzialna decyzja, która powinna zostać starannie przemyślana. W związku z tym, że jest to spora i kosztowna inwestycja, warto ją dokładnie zaplanować oraz dopiąć wszystko na ostatni guzik – tak, aby być w 100% zadowolonym z końcowego efektu. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę?

Postaw na solidne komponenty

Nowoczesna technologia fotowoltaiczna to system wysoce zaawansowanych rozwiązań, dzięki którym w szybki i prosty sposób możliwe jest czerpanie energii wprost ze słońca. Ogromnie ważną kwestią jest dobór odpowiednich komponentów, czyli takich elementów jak panele fotowoltaiczne, falownik, konstrukcja montażowa, okablowanie i inne niezbędne akcesoria. Poszczególne podzespoły muszą spełniać wszystkie niezbędne normy jakości i posiadać wymagane certyfikaty. Dzięki temu można mieć pewność co do ich niezawodnej i w pełni bezpiecznej pracy przez naprawdę długi czas, bez względu na działanie najróżniejszych czynników atmosferycznych.

Dobierz moc fotowoltaiki do swoich własnych potrzeb

Zarówno moc falownika, czyli inwertera, jak i ilość i wielkość paneli fotowoltaicznych, powinno się jak najlepiej dopasować do zapotrzebowania swojej rodzimy bądź też firmy na wykorzystywany na bieżąco prąd. Nasza naturalna i ekologiczna fabryka prądu powinna generować taką jego ilość, która będzie dla nas optymalna. Tego typu obliczenia wykonuje się najczęściej na podstawie rachunków za energię elektryczną z ostatnich kilku miesięcy. Oczywiście w miesiącach wiosenno-letnich, kiedy nasłonecznienie w naszym kraju jest największe, będzie możliwe uzyskanie i wyprodukowanie większej ilości prądu niż jesienią i zimą. Takie nadwyżki prądu można jednak przechowywać na przykład w specjalnych akumulatorach, aby wykorzystać je w razie potrzeby – czyli właśnie na przykład w drugiej, znacznie chłodniejszej i mniej słonecznej połowie roku.

Wybierz najkorzystniejsze miejsce pod względem padania promieni słonecznych

To, gdzie dokładnie zamontujemy panele słoneczne ma ogromne znaczenie dla ich późniejszej efektywności. Oczywiście nie zawsze będziemy mieli możliwość swobodnego i niczym nieograniczonego wyboru w tej kwestii, jeśli jednak technicznie jest to wykonalne, najlepiej będzie zamontować panele od strony południowej, gdyż to właśnie tam w ciągu całego dnia promienie słoneczne padają najdłużej i najintensywniej. Optymalny kąt nachylenia dachu to natomiast około 15-35 stopni. Jeśli zaś chodzi o montaż falownika, to powinien być on przytwierdzony w miejscu suchym i osłoniętym – tak, aby inwerter nie miał kontaktu z padającym deszczem oraz śniegiem. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu pomieszczenia gospodarcze, garaże, piwnice, kotłownie.

Skorzystaj z usług zaufanej firmy

Czy można pokusić się o montaż fotowoltaiki na własną rękę? Choć prawnie nie jest to zabronione, absolutnie nie polecamy takiego rozwiązania. Technologia fotowoltaiczna choć owszem, nie wydaje się być przesadnie skomplikowana, wymaga jednak pewnej technicznej wiedzy oraz doświadczenia i profesjonalnego podejścia do tego tematu. Zaufani fachowcy towarzyszą swoim klientom na każdym etapie budowy instalacji fotowoltaicznej, doradzają i pomagają rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na pytania, które pewnie się pojawią podczas całego procesu wyboru, kupowania oraz montażu i późniejszej opieki gwarancyjnej. Montując fotowoltaikę własnymi siłami, nie mamy pewności, czy całość działa w odpowiedni sposób oraz czy wszystko zrobiliśmy tak, aby było w 100% bezpiecznie. Owszem, być może rezygnacja z tego typu usług to pewna oszczędność finansowa, jednak ponoszone ryzyko nie jest tego warte.

Udostępnij post
admin

Polecane artykuły

tr

İsrail Güçleri Gazze’deki Yardım Bekleyen Kalabalığı Vurdu: 104 Ölü Güncel Haber Sitesi

Öncelikle, sabırlı olmak ve küçük bahislerle başlamak önemlidir. Ayrıca, oyunu izleyerek ve kalkış-iniş grafiklerini analiz ederek stratejiler geliştirebilirsiniz. Bu sayede,

Czytaj
tr

Instagram Kısıtlama Kaç Gün Sürer?

Ters ibraz kuralları uyarınca kredi kartı sahipleri, kredi kartı ile yapılan işlemlerde itiraz etme hakkına sahiptir. Havale/EFT ile yapılan işlemler

Czytaj
tr

Hisse Senedi, Vi̇op, Yurt Dışı Piyasalar

Türk Telekom’un, web sitesinde yer alan bilgilerdeki hatalar nedeniyle sorumluluğu bulunmamaktadır. İnternette daha profesyonel gözükmek için özel bir domain satın

Czytaj